SENDİKAMIZDAN HABERLER
![Genel Başkan Çalışkan Çankırı, Kastamonu ve Karabük’te ziyaretlerde bulundu](https://www.ulastirmamemursen.org.tr/images/articles/large/cankiri-kapak_2.jpg)
Genel Başkan Çalışkan Çankırı, Kastamonu ve Karabük’te ziyaretlerde bulundu
07 Mart 2022, Pazartesi
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım ve Murat Olgun ile Çankırı, Kastamonu ve Karabük’te, Demiryolu ve Havalimanı işyerlerinde hizmet kolu çalışanlarıyla buluşarak toplantılar yaptı. Toplu sözleşme kazanımları ve ek gösterge çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım ve Murat Olgun, Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Oğuzhan Doğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çankırı İl Temsilcisi Hüseyin Mahiroğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Çankırı’da Demiryolu işyerlerinde çalışanları ziyaret ederek toplantı düzenledi. Sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu, talep ve önerilerini dinleyerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Toplu sözleşme kazanımlarını anlatarak ek gösterge çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Genel Başkan Çalışkan, Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi Ahmet Dönmez’i de makamında ziyaret ederek genel ve sendikal gündem hakkında istişarelerde bulundu.
Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları, Çarkırı’dan Kastamonu’ya geçerek, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Musa Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu İl Temsilcisi Metin Tiraki ve Yönetim kurulu Üyeleri ile birlikte, Kastamonu Havalimanında çalışanları işyerinde ziyaret ederek görüşmeler yaptı.
Genel Başkan Çalışkan, İşyeri ziyaretleri sonrasında Memur-Sen İl Temsilcilik binasına geçerek, Memur-Sen Kastamonu İl Temsilcisi İrfan Bakır’ı da ziyaret etti, Çalışkan, Bakır ile genel ve sendikal gündem hakkında istişarelerde bulundu.
Genel Başkan çalışkan daha sonra Kastamonu Öğretmenevinde Havalimanı çalışanları ve Üyelerle bir toplantı düzenleyerek sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu. Toplantıya Memur-Sen Kastamonu İl Temsilcisi İrfan Bakır da katılarak selamlama konuşması yaptı. Genel Başkan Çalışkan, personelin talep ve önerilerini dinleyerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Çalışkan, toplantıda ayrıca, toplu sözleşme kazanımlarını anlatarak ek gösterge çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Çalışkan, konuşmasında, ek göstergenin belli bir kesimle sınırlı tutulmamasını ve Ulaştırma Hizmet kolu çalışanlarına da verilmesi gerektiğini, bu konuda yaptıkları çalışmaları aktardı. Genel Başkan Çalışkan’ın Kastamonu Havalimanı ziyareti Kastamonu Basınında geniş yer buldu. Kastamonu İl Temsilcimiz Metin Tiraki de Genel Başkan Çalışkan’dan Kastamonu Sabiha Gökçen seferlerinin yeniden başlatılması için destek istedi.
Kastamonu’dan Karabük’e geçen Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları, Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Erkan Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Karabük İl Temsilcisi Ümit İhsan Baylan ile birlikte Karabük’te çalışanlarla bir toplantı yaparak Toplu sözleşme kazanımları ve ek gösterge çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Toplantıya Memur-Sen Karabük İl Temsilcisi Zeki Öz de katılarak bir selamlama konuşması yaptı. Genel Başkan Çalışkan, konuşmasında, ek göstergenin belli bir kesimle sınırlı tutulmamasını ve Ulaştırma Hizmet kolu çalışanlarına da verilmesi gerektiğini belirterek bu konuda yaptıkları çalışmaları aktardı. Çalışkan ayrıca, personelin sorunlarını ve önerilerini dinleyerek çözümleri için notlar aldı.
Genel Başkan Çalışkan, Karabük’te ayrıca Memur-Sen İl Temsilciliğine geçerek Memur-Sen Karabük İl Temsilcisi Zeki Öz’ü ziyaret etti.
Genel Başkan Çalışkan, ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Çankırı, Kastamonu ve Karabük’teki Ulaştırma hizmet kolu çalışanı arkadaşlarımızı Ankara 1, Ankara 2 ve Ankara3 No’lu Şube Başkanımız ve İl Temsilcilerimiz ile birlikte ziyaret ederek işyerlerinde toplantılar düzenledik. Toplu sözleşme kazanımlarımızı anlattık ve ek gösterge çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Ek göstergenin belli bir kesimle sınırlı tutulmamasını ve Ulaştırma Hizmet kolu çalışanlarına da verilmesi gerektiğini, bu konuda yaptığımız çalışmaları aktardık. Ayrıca, hizmet kolu çalışanlarımızın karşılaştıkları sorunları dinledik, talep ve önerilerini aldık. İnşallah Ankara'ya döndüğümüzde de aldığımız taleplerin ve sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.
Genel Başkan Çalışkan, Çankırı, Kastamonu ve Karabük’te kendilerine gösterilen nezaket ve misafirperverlikten dolayı da memnun kaldıklarını ve ziyaretlerde ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.
SENDİKAMIZDAN HABERLER
-
Genel Başkan Çalışkan’dan TÜRK-İŞ’e Ziyaret
22 Temmuz 2024, Pazartesi -
Genel Başkan Çalışkan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'a kitabını hediye etti.
02 Temmuz 2024, Salı -
Genel Başkanımız Dr. Kenan Çalışkan'ın Kitabı Yayınlandı
01 Temmuz 2024, Pazartesi -
DHMİ’de Örgütlü Dernekler ve Sendikalarla Online Toplantı Yapıldı
10 Haziran 2024, Pazartesi -
DHMİ'de Örgütlü Sendikalar ve Dernekler Ortak İş Yavaşlatma Kararı Aldı
05 Haziran 2024, Çarşamba -
TOPLANTIDAN EYLEM KARARI ÇIKTI!
30 Mayıs 2024, Perşembe -
Toplu Sözleşme Hükümlerine Aykırı ‘Tasarruf Genelgesi’ne Dava Açtık
24 Mayıs 2024, Cuma -
Genel Yetkide 13. Yılın Gururunu Yaşıyoruz
21 Mayıs 2024, Salı -
HAZİNE ve MALİYE BAKANLIĞI’nı PROTESTO ETTİK
25 Nisan 2024, Perşembe -
DHMİ'de Koruyucu Giyim Yardımının %70'i Eurocontrol’den Karşılanıyor.
24 Nisan 2024, Çarşamba -
EYLEMDEYİZ!
22 Nisan 2024, Pazartesi -
Adana - Mersin Hattındaki Personelimizin Mağduriyet Yaşamaması İçin TCDD'ye Resmi Yazılarımızı İlettik.
19 Nisan 2024, Cuma -
DHMİ’ye "Hava Trafik Kontrolörleri Aşırı Yorgunluk Risk Yönetimi Genelgesi" hakkında resmi yazı ilettik.
01 Nisan 2024, Pazartesi -
Genel Başkanımız Dr. Kenan Çalışkan’ın “Koruyucu Giyim Malzemesi” ile ilgili açıklaması, basında geniş yer buldu.
22 Mart 2024, Cuma -
2 Milyondan Fazla Memuru Mağdur Eden CHP Protesto Edildi
08 Mart 2024, Cuma