• +90(312) 229 04 31
  • [javascript protected email address]

YÖNETİM KURULU

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

caliskan_1

Dr. KENAN ÇALIŞKAN
Genel Başkan

1981 yılında İskenderun’da doğan Kenan Çalışkan aslen Malatyalıdır. Çalışkan, ilk ve orta öğrenimini İskenderun’da tamamladıktan sonra Ankara’ya gelerek 2000 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüne başlamış ve 2005 yılında mezun olmuştur. 2014-2017 yılları arasında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE)’de Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2018 yılı Ocak ayında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde başladığı Siyaset ve Sosyal Bilimler Doktora programını, 5 yıllık eğitim ve tez süreci sonunda;Türkiye’de Sendikaların Siyasal Katılım Üzerine Etkisi:1989-2020 Yılları Arası Örnek Olay İncelemeleri” isimli doktora tezini yazarak tamamlamıştır. “Türkiye’de Sendika ve Siyasal Katılım İlişkisine Dair Bir Değerlendirme” isimli makalesi Ulusal Hakemli bir dergide yayınlanmıştır.

2007 yılında TCDD Genel Müdürlüğü'nde Endüstri Mühendisi olarak göreve başlamış; Satın Alma, Bilgi İşlem, İş Sağlığı Güvenliği ve Kapasite Planlama birimlerinde Mühendis olarak görev yapmıştır. Sendikacılığa 2011 yılında Ulaştırma Memur-Sen’de işyeri temsilcisi olarak başlayan Çalışkan, Ankara 2 No’lu Şube kurucu Mali Sekreterliği, Ankara 3 No’lu Şube kurucu başkanlığı yapmıştır. Sendikacılık dışında sivil toplum faaliyetlerinde de aktif görev almıştır. 2012-2015 yılları arasında Genç Memur-Sen Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Birlik Vakfı Gençlik Komisyonu (Genç Birlik) Yönetim Kurulu üyeliğini 2012-2019 yılları arasında yürütmüştür.

Çalışkan, Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevine devam ederken, 2015 yılında yapılan Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu sonrası Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Aynı göreve, 13 Ocak 2018 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda tekrar seçilerek, Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Kenan Çalışkan, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanlığına seçilmiş, 19 Ocak 2022’de yapılan 7. Olağan Genel Kurulda da yeniden Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanlığına seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Çalışkan, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.


caliskan_1

Mehmet YILDIRIM
Genel Sekreter

1972 Yılında dünyaya gelen Mehmet Yıldırım, Yozgat Şefaatli’lidir. İlk ve orta öğretimini Şefaatli’de tamamlayan Yıldırım, Lise öğrenimini Ankara’da Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programını tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1999 yılında TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nde Koruma Güvenlik Görevlisi olarak memuriyete başlayan Yıldırım, halen TCDD İnsan Kaynakları Dairesinde Şube Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Demiryolu Güvenlikçiler Derneği (DEGÜVDER) Genel Başkanlığı yapan Yıldırım, çeşitli dernek ve vakıflarda sivil toplum faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sendika görevine TCDD Genel Müdürlüğü'nde Daire Temsilcisi olarak başlayan Yıldırım, Ankara 2 No’lu Şube kurucu Başkan Yardımcılığı, Ankara 3 No’lu şube kurucu Başkan Yardımcılığı ve Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevlerini ifa ettikten sonra, Genel Merkez Yönetimine seçilerek, Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur. Yıldırım, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Sekreterliğine seçilmiştir. Evli ve 3 Çocuk Babası olan Mehmet Yıldırım, İngilizce ve Arapça bilmektedir.


 

 


caliskan_1

İbrahim USLU
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilatlanma)

1972 Mersin/Gülnar’da Dünyaya gelen İbrahim Uslu, İlk ve Orta öğretimini Gülnar İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden, 2010 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında TCDD Genel Müdürlüğü Payas’ta göreve başlayan Uslu, 2003 yılında Ulaştırma Memur-Sen Payas ilçe temsilciliği yaptı. 2004-2008 yılları arasında sivil toplum faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. 2008-2009 yılları arasında Adana Şube Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

2011 Şubat ayında yapılan olağan Genel Kurul ile Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi. Ayrıca Ulaştırma Memur-Sen Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi. 2012 yılında Repartitör olarak görev yaptı. Aynı yıl içerisinde Trafik ve İstasyon Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Van Gölü Feribot İşletme Müdür Yardımcısı olarak atandı.

2011-2019 yılları arasında TCDD Genel Müdürlüğünde Nakil Atama işleri ve KİK Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2014 Ocak Olağan Genel Kuruluyla Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi. İbrahim Uslu, 2015-2019 yılları arasında Memur-Sen Konfederasyonu Üst Kurul Delegeliği görevinde bulundu.

2015 Yılında olağanüstü Genel Kurulu ile Genel Başkan Vekili olarak seçildi. İki dönem bu görevi sürdürdükten sonra, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulunda Ulaştırma Memur-Sen Basın ve İletişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. Uslu, 2011-2019 yılları arasında 3 Olağan ve 2 Olağanüstü Genel Kurulda Genel Merkez Yönetimlerinde görev aldı.

İbrahim Uslu, ayrıca STK çalışmalarına fiilen katılmakta, Türk Kızılay’ı üyeliği, İHH, Önder ve AGD üyelikleri bulunmaktadır.

İbrahim Uslu, evli ve Beyza Nur, Hatice Nur, Yusuf Eymen isimli 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.


atillademirtunc_2_1

Atilla DEMİRTUNÇ
Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler)

1977 yılında Yozgat Sorgun'da doğmuştur Ulus Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünü bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında TCDD 3. Bölge Müdürlüğünde Koruma ve güvenlik Görevlisi olarak iş hayatına başlayan Demirtunç, halen TCDD Strateji Daire Başkanlığında görev yapmaktadır.

Demirtunç, Demiryolu Güvenlikçiler Derneğinde de Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Demirtunç, Ulaştırma Memur-Sen’de Genel Müdürlük Baş temsilciliği, Ankara 3 No’lu Şube kurucu Başkan Yardımcılığı ve Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Atilla Demirtunç, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 4.

Olağanüstü Genel Kurulunda ise Mali İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Demirtunç, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

caliskan_1

Murat OLGUN
Genel Başkan Yardımcısı
(Hukuk ve Toplu Sözleşme)

1976 Yılında Ankara'da doğdu. Ankara Gazi Lisesi mezunu olup, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezun oldu. 2001 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü emrinde Memuriyete başladı, 2005 yılında DHMİ Genel Müdürlüğünde Memur, 2011 yılında Şef pozisyonunda görev yaptı.

2017 yılından itibaren ise Şube Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Murat Olgun, 2012 yılında Ankara 2 No’lu Şube’de kurucu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı yaptı. 2014 yılından itibaren ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve devam etti.

Olgun, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Hukuk ve Toplu Sözleşmelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.

Murat Olgun, evli ve 3 çocuk babasıdır.


oguzhan-bey-cv-icin2

Oğuzhan DOĞAN
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın, Eğitim ve Sosyal İşler)

1975 Yılında Gaziantep İslahiye’de doğdu. İslahiye Lisesini bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümünden mezun oldu.

1998 Yılında TCDD 2. Bölge Müdürlüğünde iş hayatına başlayan Oğuzhan Doğan, Osmaniye Toprakkale Gar Müdürlüğünde İşyeri Temsilciliği, TCDD Genel Müdürlük Baş Temsilciliği, Ankara 3 No’lu Şube Başkan Yardımcılığı (Mali İşler) ve 2019-2022 tarihleri arasında Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.

18.102022 Tarihinde Ulaştırma Memur-Sen Genel Merkezinde, Basın, Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

Oğuzhan Doğan evli ve 3 çocuk babasıdır.