SENDİKAMIZDAN HABERLER
![Çalışkan, Uşak, Denizli, Aydın ve Manisa’da ziyaretlerde bulundu](https://www.ulastirmamemursen.org.tr/images/articles/large/usakkapak.jpg)
Çalışkan, Uşak, Denizli, Aydın ve Manisa’da ziyaretlerde bulundu
28 Şubat 2022, Pazartesi
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım ve Tümer Gümüş ile Uşak, Denizli, Aydın ve Manisa’da, Demiryolu ve Havalimanı işyerlerinde hizmet kolu çalışanlarıyla buluşarak toplantılar yaptı. Toplu sözleşme kazanımları ve ek gösterge çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yıldırım ve Tümer Gümüş ile Uşak İl Temsilcisi Necati Duymaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Uşak’da Demiryolu ve Havalimanı işyerlerinde çalışanları ziyaret ederek toplantılar düzenledi. Sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu, talep ve önerilerini dinleyerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Genel Başkan Çalışkan, Memur-Sen Uşak İl Temsilcisi Muhammed Ali Aloğlu’nu da makamında ziyaret ederek genel ve sendikal gündem hakkında istişarelerde bulundu.
Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları, Uşak’tan Denizli’ye geçerek, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Saim Hamarat ve Yönetim kurulu Üyeleri ve Denizli İl Temsilcisi Halil Işık ile birlikte, Çardak Havalimanında ve TCDD Denizli Garında çalışanlarla toplantı düzenleyerek sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulundu. Talep ve önerilerini dinleyerek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Genel Başkan Çalışkan, İşyeri ziyaretleri sonrasında Memur-Sen İl Temsilcik binasına geçerek, Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş’i de ziyaret etti, Çalışkan, Öselmiş ile genel ve sendikal gündem hakkında istişarelerde bulundu.
Ertesi gün Aydın’a geçen Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Saim Hamarat ve Yönetim kurulu Üyeleri ve Aydın İl Temsilcisi Fatih Abalı ile birlikte Aydın Garında çalışanlarla bir toplantı yaparak Toplu sözleşme kazanımları ve ek gösterge çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Genel Başkan Çalışkan, Ek göstergenin belli bir kesimle sınırlı tutulmamasını ve Ulaştırma Hizmet kolu çalışanlarına da verilmesi gerektiğini belirterek bu konuda yaptıkları çalışmaları aktardı. Çalışkan ayrıca, personelin sorunlarını ve önerilerini dinleyerek çözümleri için notlar aldı.
Genel Başkan Çalışkan, Aydın’da ayrıca Memur-Sen İl Temsilciliğine geçerek Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi Ali Aygül’ü de ziyaret etti.
Genel Başkan Çalışkan ve Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım ve Gümüş, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Saim Hamarat ve Yönetim kurulu Üyeleri ile birlikte Aydın’dan Manisa’ya geçerek, Manisa İl Temsilcisi Levent Kuş tarafından Manisa Gar’da düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda, TCDD çalışanı memurlara toplu sözleşme kazanımları ve ek gösterge çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Çalışanların sorun ve önerileri hakkında görüş alışverişi yapıldı.
Genel Başkan Çalışkan, ayrıca Manisa Memur-Sen İl Temsilcisi Mesut Öner’i de makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
Genel Başkan Çalışkan, ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Uşak, Denizli, Aydın ve Manisa’daki Ulaştırma hizmet kolu çalışanı arkadaşlarımızı İzmir 1 No’lu Şube Başkanımız ve İl Temsilcilerimiz ile birlikte ziyaret ederek işyerlerinde toplantılar düzenledik. Toplu sözleşme kazanımlarımızı anlattık ve ek gösterge çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Ek göstergenin belli bir kesimle sınırlı tutulmamasını ve Ulaştırma Hizmet kolu çalışanlarına da verilmesi gerektiğini, bu konuda yaptığımız çalışmaları aktardık. Ayrıca, hizmet kolu çalışanlarımızın karşılaştıkları sorunları dinledik, talep ve önerilerini aldık. İnşallah Ankara'ya döndüğümüzde de aldığımız taleplerin ve sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.
Genel Başkan Uşak, Denizli, Aydın ve Manisa’da kendilerine gösterilen nezaket ve misafirperverlikten dolayı da memnun kaldıklarını ve ziyaretlerde ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.
SENDİKAMIZDAN HABERLER
-
Genel Başkan Çalışkan’dan TÜRK-İŞ’e Ziyaret
22 Temmuz 2024, Pazartesi -
Genel Başkan Çalışkan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'a kitabını hediye etti.
02 Temmuz 2024, Salı -
Genel Başkanımız Dr. Kenan Çalışkan'ın Kitabı Yayınlandı
01 Temmuz 2024, Pazartesi -
DHMİ’de Örgütlü Dernekler ve Sendikalarla Online Toplantı Yapıldı
10 Haziran 2024, Pazartesi -
DHMİ'de Örgütlü Sendikalar ve Dernekler Ortak İş Yavaşlatma Kararı Aldı
05 Haziran 2024, Çarşamba -
TOPLANTIDAN EYLEM KARARI ÇIKTI!
30 Mayıs 2024, Perşembe -
Toplu Sözleşme Hükümlerine Aykırı ‘Tasarruf Genelgesi’ne Dava Açtık
24 Mayıs 2024, Cuma -
Genel Yetkide 13. Yılın Gururunu Yaşıyoruz
21 Mayıs 2024, Salı -
HAZİNE ve MALİYE BAKANLIĞI’nı PROTESTO ETTİK
25 Nisan 2024, Perşembe -
DHMİ'de Koruyucu Giyim Yardımının %70'i Eurocontrol’den Karşılanıyor.
24 Nisan 2024, Çarşamba -
EYLEMDEYİZ!
22 Nisan 2024, Pazartesi -
Adana - Mersin Hattındaki Personelimizin Mağduriyet Yaşamaması İçin TCDD'ye Resmi Yazılarımızı İlettik.
19 Nisan 2024, Cuma -
DHMİ’ye "Hava Trafik Kontrolörleri Aşırı Yorgunluk Risk Yönetimi Genelgesi" hakkında resmi yazı ilettik.
01 Nisan 2024, Pazartesi -
Genel Başkanımız Dr. Kenan Çalışkan’ın “Koruyucu Giyim Malzemesi” ile ilgili açıklaması, basında geniş yer buldu.
22 Mart 2024, Cuma -
2 Milyondan Fazla Memuru Mağdur Eden CHP Protesto Edildi
08 Mart 2024, Cuma